„Znamy Wasze Imiona”

29 września 2020r. w RCKB odbyło się uroczyste podsumowanie corocznego konkursu „Znamy wasze imiona”, który był skierowany do uczniów szkół powiatu brzeskiego.
Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia historii społeczności żydowskiej, która
od kilkuset lat współistniała na tych terenach i współtworzyła nasze miasto – Brzesko.

Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Kępa z klasy 8a
i otrzymał wyróżnienie w konkursie.
Gratulujemy!

29 września roku 2020 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Wszyscy chcemy ,aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób –czytajmy dzieciom!

Nasi najmłodsi uczniowie  wysłuchali fragmentu „Kubusia Puchatka” A.Milne a później malowali przeuroczego misia w czerwonym kubraczku.