Nasi goście

14.09.2021r. odbyło się spotkanie uczniów klas: O,1a,1b i 1c z panem asp.szt. Stanisławem Gawlikiem i sierż. szt. Arturem Wolszą z Komendy Powiatowej Policji  w Brzesku. Tematem spotkania  było bezpieczeństwo dzieci  w drodze do i ze szkoły. Panowie  policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, o konieczności zachowania ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z samochodu i autobusu, o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Zwrócili uwagę  uczniów na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się w ruchu drogowym, omówili sposoby ich unikania i pokonywania. Przypomnieli o telefonach alarmowych oraz  o  potrzebie zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

Nasi goście podkreślili  ważną rolę  elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien  zawsze nosić. Dzieci z oddziału zerowego otrzymały elementy odblaskowe od panów policjantów.

W dalszej części spotkania dzieci odpowiadały na zadawane pytania, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się na drodze, przy czym wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dziękujemy  panom za pouczające spotkanie.

Regulamin konkursu plastycznego „Bezpieczni w ruchu drogowym”

I. ADRESACI KONKURSU

Konkurs przewidziany jest dla:

• dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I , II, III
  • uczniów klas IV, V i VII

II.CELE KONKURSU

• popularyzowanie wśród dzieci znajomości przepisów o ruchu drogowym
  • kształtowanie  właściwych nawyków niezbędnych do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym
  • kształtowanie postaw społecznych ; pomocy i odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych kształtowanie umiejętności przewidywania skutków lekceważenia zasad, przepisów
  • wdrażanie do poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia

III. WYMAGANIA KONKURSOWE

• Format A3, technika dowolna