System szkolnictwa w Wielkiej Brytanii

System obowiązkowej edukacji w Wielkiej Brytanii obejmuje szkołę podstawową i średnią. Dzieli się na cztery poziomy nauczania Key Stage 1,2,3,4 (lub Level A,B,C,D w Szkocji). Obejmuje trzy etapy: Primary School – szkoła podstawowa, Secondary School – szkoła średnia, Further Education – dalsza edukacja pomaturalna. I osobno szkoła wyższa – Higher Education.

Rok szkolny dzieli się na trzy części (trymestry). Trymestr jesienny – wrzesień do grudnia, trymestr wiosenny – styczeń do kwietnia i trymestr letni – kwiecień do lipca. W połowie każdego trymestru uczniowie mają tygodniowe ferie. Zajęcia odbywają zazwyczaj w systemie lekcyjnym, od godziny 9 do 15. Około południa jest przerwa obiadowa, podczas której można dziecko zabrać do domu. Przedmioty obowiązkowe w szkołach UK, to język angielski, matematyka i przyroda. Przedmioty dodatkowe to: historia, geografia, sztuka, informatyka, muzyka, wychowanie fizyczne, języki obce oraz religia.

Uczniowie zobowiązani są do noszenia mundurków. Każda szkoła ma swój kolor i swoje logo naszyte na swetrze, bluzie, marynarce.