Warsztaty – „Przemoc werbalna …”

11.05.2022  uczniowie klasy 7a wzięli udział  w  warsztatach profilaktycznych pt „Przemoc werbalna – czyli o krzywdzącej sile słów”. Warsztaty prowadzone metodami aktywnymi, angażowały i aktywowały uczniów, którzy rozmawiali na temat mocy słów. Uczniowie zastanawiali się dlaczego słowa bolą i co robić, aby temu zapobiec.

Warsztaty prowadziło Polskie Centrum Profilaktyki, a finansował Urząd Miasta ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

11 maja obchodzimy Dzień bez Śmiecenia

Okaż kulturę  i chroń naturę!

Dzień bez Śmiecenia to idea, której celem jest edukacja społeczeństwa i promowanie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych  czyli po prostu  śmieci. My wiemy o tym, że segregowanie to ogromny zysk dla środowiska naturalnego. Ziemia to przecież nasz wspólny dom, o którego czystość muszą dbać wszyscy jego mieszkańcy. Dlatego każdy śmieć powinien znaleźć swoje miejsce w  odpowiednim koszu! A wszyscy powinniśmy obchodzić to święto przez cały rok!