Uroczyste otwarcie przebudowanego boiska oraz Dzień Dziecka

W czwartek 2 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Na ten dzień zaplanowane były rozmaite atrakcje przygotowane przez wychowawców i nauczycieli .

Jako jedno z wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Dziecka miała miejsce uroczystość otwarcia przebudowanego boiska sportowego . Gośćmi specjalnymi byli Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urszula Białka, przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Szczupak oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Szkołę odwiedziły też dzieci z dwóch brzeskich przedszkoli – „Jedynki” oraz „Czwórki”. Przedszkolaki przybyły przebrane za postacie znane z popularnych bajek i baśni.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe – chłopcy ze starszych klas wzięli udział w I Turnieju piłki nożnej o puchar przechodni ufundowany przez dyrektora szkoły. Triumfatorami zawodów piłkarskich została klasa 5a. Dla młodszych dzieci przygotowano wielobój złożony z konkurencji dostosowanych do ich wieku.

Rozgrywkom towarzyszyły pokazy w wykonaniu szkolnego zespołu cheerleaderek z klasy 5a i 3a Kulminacyjnym punktem czwartkowych uroczystości był międzypaństwowy mecz piłki nożnej Polska – Ukraina, w którym zmierzyli się uczniowie z Brzeska oraz ich ukraińscy koledzy, którzy od pewnego czasu – z wiadomych względów – uczęszczają do tej szkoły. Mecz zakończył się wygraną drużyny polskiej.