🎼 Sukces naszego chóru 🎼

14 czerwca chór naszej szkoły Kolorowe nutki  pod dyrekcją Iwony Mikołajek wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Małopolskiego Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2022. Konkurs odbył się  w Lusławicach w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Przesłuchaniom konkursowym towarzyszyły również warsztaty muzyczne prowadzone przez panią Magdalenę Słupek. Już sam występ  w tak prestiżowym miejscu był dla dzieci  wspaniałą nagrodą. Chór ponadto otrzymał Brązowe Pasmo, które jest równoznaczne z III miejscem. Chórowi akompaniowała na fortepianie pani Teresa Szydłowska. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie Iwona Mika i Monika Krzyszkowska.

14 czerwca to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

14 czerwca 1940 r. Niemcy skierowali z więzienia w Tarnowie do obozu Auschwitz grupę 728 Polaków. Wśród nich byli żołnierze kampanii wrześniowej, członkowie podziemnych organizacji niepodległościowych, gimnazjaliści i studenci, a także niewielka grupa polskich Żydów. Otrzymali oni numery od 31 do 758. Z 728 deportowanych więźniów, wojnę przeżyło 325 osób, zginęło 292, a w przypadku 111 los jest nieznany.

Spotkanie z Jędrzejem Rosą w RCKB

Uczniowie naszej szkoły mieli dzisiaj okazję spotkać się w  RCKB  w ramach projektu „Bohaterowie codzienności” z niesamowitym człowiekiem. Jędrzej Rosa  pochodzi z Brzeska i urodził się z wrodzoną amputacją wszystkich kończyn. Pomimo niepełnosprawności jest bardzo pozytywną i sympatyczną osobą, spełniającą się zawodowo jako realizator audycji w Radiu Nowy Świat. Poza tym współtworzy dźwięki do gier komputerowych oraz współpracuje z aktorami i lektorami przy realizacji audiobooków i podcastów. To człowiek posiadający wiele pasji i dużo pozytywnej energii.  Niewątpliwie udało mu się nas wszystkich przekonać, że w życiu nie ma barier i wszystko jest możliwe. Serdecznie dziękujemy!!!