Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło brzmi „ Zainwestuj w Naszą Planetę”. Dzień ten  po raz pierwszy obchodzono  w dniu 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są skutki i jak to można zmienić. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią….

Do celebracji tego wydarzenia przyłączyła się i nasza szkoła😊 Rozpoczęliśmy pięknym pokazem mody ekologicznej przygotowanym przez klasę 2, następnie przedstawieniem, a na koniec miłym akcentem: wręczeniem nagród laureatom w konkursach ekologicznych.

Test Wiedzy Ekologicznej: laureaci

Piotr Sukiennik (klasa 4)
Julia Płaneta (klasa 5)
Jakub Grzebieniarz (klasa 7)

Recyklingowa Fabryka Zabawek

Kategoria: klasy 1 – 3
1 miejsce – Krzysztof Reszczyński
2 miejsce – Karolina Mida
3 miejsce – Tytus Kociołek oraz Oliwia Ledzińska

Kategoria: klasy 4 – 7
1 miejsce – Jakub Reszczyński
2 miejsce – Nikola Szczupak
3 miejsce – Marcelina Topolska

Recyklingowa Fabryka Zabawek pokazała jakich mamy kreatywnych uczniów😉 Pojawiły się lalki, roboty, samochody, zwierzęta, książki, a to wszystko wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów!

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak licznie uczestniczyli we wszystkich zmaganiach konkursowych i wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi😊