Zakończenie projektu „KINDERUNI”

Z wielką przyjemnością informujemy, że 7 uczniów z klasy 5a pomyślnie zakończyło projekt „Kinderuni”, czyli Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy, który rozwijał twórczo myślenie i przybliżał język niemiecki . Wykłady niemieckiego internetowego uniwersytetu dziecięcego były bezpłatne i dostępne w każdym czasie online przez platformę internetową Goethe-Institut. Na niemieckim internetowym uniwersytecie dziecięcym można było studiować trzy fakultety: „Człowiek”, „Natura” i „Technika”. Fakultet „Człowiek” obejmował tematy z zakresu medycyny i obcych kultur np. „Pismo dla niewidomych”, „Krwiodawstwo”, „Jak się goi rana”. Fakultet „ Natura” poruszał problemy świata, roślin i zwierząt, np. „Dlaczego muszla szumi”, „Psy-przewodnicy niewidomych” , a fakultet „Technika” był fakultetem, który analizował sposób działania różnych urządzeń, np. „Autopilot” czy „Elektrownia wiatrowa”. Wykłady przeplatały się z interaktywnymi zadaniami: po każdym wykładzie pojawiały się zadania do wykonania. Rozwiązując zadania, uczniowie utrwalali świeżo zdobytą wiedzę. A oto lista uczniów, którzy wytrwali do końca:

1.Gabriel Sukiennik
2.Antoni Tomala