Uczniowie klas 5a i 6a na Zielonej Szkole

Nasz pięciodniowy pobyt w Zawoi był bardzo intensywny. Zwiedziliśmy mnóstwo ciekawych miejsc i braliśmy udział w wielu zajęciach. Już pierwszego dnia wybraliśmy się na spacer na Mokry Kozub oraz na wycieczkę na Przysłop. Wyszliśmy tam na 25- metrową wieżę widokową, skąd rozpościerała się przepiękna panorama Zawoi i Babiej Góry. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego, przeszliśmy Ścieżkę Edukacyjną Wawrzyńca Szkolnika, wzięliśmy udział w warsztatach „Patchworkowe cuda” i poznaliśmy babiogórskich górali, z którymi mogliśmy trochę pośpiewać i posłuchać nie tylko pięknej góralskiej muzyki, ale również tamtejszej gwary. Trzeciego dnia odbyły się warsztaty dekorowania pierników, zajęcia z zumby oraz rozwijające logiczne myślenie, a wieczorem zabawa przy muzyce. Podczas pobytu mieliśmy też okazję poćwiczyć malowanie na szkle oraz uczestniczyć w warsztatach robienia figurek z siana. W dniu rocznicy urodzin naszego papieża odwiedziliśmy Izbę Pamięci Jana Pawła II. Na zakończenie pobytu odbyło się integracyjne ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Zanim udaliśmy się w drogę powrotną do domu, zwiedziliśmy Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie i wzięliśmy udział w warsztatach. Trochę zmęczeni, ale z pogodnymi buziami wróciliśmy szczęśliwie do Brzeska.