Ojców– zajęcia profilaktyczno-integracyjne

23 czerwca klasy pierwsze  wzięły udział w zajęciach profilaktyczna – integracyjnych w Plenerowym Ośrodku Profilaktyki Problemowej Archezja w Ojcowie.

Była to kilkugodzinna podróż przez Dolinę Prądnika, symbolizującą drogę przez średniowiecze, czasy biblijne do prahistorii. Motywem przewodnim było pokazanie dzieciom konieczności kierowania się w życiu wartościami, akceptacji samego siebie i budowanie dobrych relacji z samym sobą i innymi. Uczniowie dowiedzieli się jak radzić sobie z trudnymi emocjami i innymi problemami wynikającymi z procesu dorastania.

Dzięki słonecznej pogodzie na ustach wszystkich uczestników gościł piękny uśmiech i dopisywał dobry humor.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz strzelanie z łuku. Wycieczka została sfinansowana przez Urząd Miasta z pieniędzy przeznaczonych na działalność, która ma służyć przeciwdziałaniu problemów alkoholowych w gminie Brzesko.