Klasa 3B przystąpiła do Projektu eTwinning: Tropiciele i Sztuczna Inteligencja.

Uczniowie stworzą pełną przygód grę, która pozwoli poznać fascynujący świat. W odkrywaniu fauny i flory pomagać będzie sztuczna inteligencja. Ta stanie się przewodnikiem dla tropicieli. Uczniowie zostaną przeniesieni do zadań w escape roomie, tam odbędą podróż po Naturolandii. Podczas tej wędrówki samodzielnie szukać będą odpowiedzi na zaszyfrowane zadania.

CELE PROJEKTU:

– poznanie aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję;
– wykorzystanie programów do rozpoznawania obiektów;
– zapoznanie z zasadami dotyczącymi bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu,
– prezentacja stron zawierających bezpieczne treści,
– dzielenie się wiedzą za pomocą nowoczesnych technologii,
– wykorzystywanie nowoczesnych technologii do celów edukacyjnych,
– przyrost wiedzy i umiejętności z zakresu korzystania z zasobów dostępnych w Internecie,
– rozwijanie umiejętności współpracy.

* eTwinning to największa społeczność nauczycieli i szkół w Europie. Zrzesza setki tysięcy nauczycieli z 43 krajów, którzy uczą się od siebie nawzajem, dzielą się praktykami i pomysłami, zapraszając do współpracy swoich uczniów i innych nauczycieli.