Kraków listopadową porą…

18 listopada 2022 roku uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili Królewskie Miasto Kraków. W czasie wycieczki zwiedzili Kamienicę Hipolitów, gdzie pod okiem przewodnika mogli podziwiać stałą ekspozycję pt. Mieszczański dom,  która pokazuje, jak niegdyś mieszkali krakowianie i w jakich warunkach żyli.
Odbyli również spacer po Rynku Krakowskim poznając historię mijanych zabytków. Uczniowie mieli także okazję wysłuchać koncertu w Filharmonii Krakowskiej pt. „Dzieci dzieciom”.

Udział szkolnego chóru Kolorowe nutki w koncercie „Dzieci Dzieciom” – „Bo my lubimy śpiewanie” w Filharmonii Krakowskiej

W piątek 18 listopada nasz szkolny chór Kolorowe nutki wystąpił w Krakowskiej Filharmonii. W koncercie wystąpiło 14 chórów uczestniczących w programie Akademia Chóralna Śpiewająca Polska z terenu Małopolski oraz orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina z Nowego Targu.. Połączone zespoły zaprezentowały piosenki z bajek w aranżacji Pawła Stuczyńskiego. Nie zabrakło również indywidualnych prezentacji zespołów.

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Jego idea to – bądźmy dla siebie życzliwi, mili oraz pamiętajmy o kulturze zachowania we wzajemnych relacjach.

To naprawdę nie jest trudne! Wystarczy skierować do koleżanki czy kolegi  szczery uśmiech, miłe słowo, ciepłe spojrzenie. I najlepiej  robić to codziennie. Zachęcamy: postarajmy się każdego dnia obchodzić Dzień Życzliwości i Pozdrowień 🙂