Koleżanki i koledzy!

Zapraszamy do udziału w Akcji Eko-Zwierzaki „Tusz do paki” czyli pomocy bezdomnym zwierzętom.

Żeby pomóc, należy zbierać puste pojemniki po tuszu do drukarek atramentowych.
W szkole pojawią się specjalne pudełka z logo akcji Eko-Zwierzaki, do których, będzie można wrzucać pojemniki po tuszu. Pamiętaj, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka, żeby uniknąć wylania się resztek!

Tusze trafią potem do recyclingu, dzięki czemu będzie można przekazać karmę dla schronisk podległych Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.

Zapraszamy do udziału w tej akcji i pomocy bezdomnym zwierzętom.

Koleżanki i koledzy!

Proponujemy wszystkim klasom udział we wspólnym układaniu haseł i rymowanek na temat  „Rymujemy, bezpiecznie  się zachowujemy!”

Uczniowie układają hasło- rymowankę na temat konieczności bezpiecznych zachowań w domu, szkole i na ulicy. Swoje pomysły wywieszają do  dnia 26.10.2022r na tablicach przygotowanych  na parterze szkoły.

Rada SU  zbierze rymowanki i utworzy
REGULAMIN BEZPIECZNEGO UCZNIA JEDYNECZKI!

Bezpieczeństwo ważna sprawa!

17.10.2022r pan policjant mł. aspirant Artur Wolsza z Komendy Powiatowej Policji  w Brzesku spotkał się z uczniami klas: „0”, 1a i 1b.

Tematem „przewodnim” spotkania było bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Dzieci przypominały sobie jak przechodzić przez ulicę, jak ostrożnie wsiadać i wysiadać z autobusu czy  samochodu. Pan aspirant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się w ruchu drogowym, omówił sposoby ich unikania lub pokonywania. Przypomniał o telefonach alarmowych i sposobach wzywania pomocy. Nasz gość podkreślił znaczenie kamizelek i elementów odblaskowych. Opowiedział również dzieciom o pracy policjanta.W dalszej części spotkania dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec pan policjant rozdał dzieciom odblaski.

Dziękujemy za miłe i niezwykle pouczające spotkanie.