Uczymy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej!

25.10. 2022r. uczniowie klas: 6a i 8a wzięli udział  w spotkaniu z ratownikiem medycznym
 i wolontariuszem Malty Służby Medycznej p. Bartłomiejem Kuralem.

Nasz gość omówił  sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie  mieli niepowtarzalną okazję  udziału w ćwiczeniach praktycznych, z czego aktywnie i z prawdziwym zaangażowaniem skorzystali. Zadawali pytania, na które nasz gość chętnie odpowiadał.

Dziękujemy panu Bartłomiejowi za czas poświęcony  naszym uczniom, którzy nie tylko doskonalili swoje umiejętności,  ale również   poznali  sylwetkę wolontariusza  prawdziwie zaangażowanego w pracę na rzecz innych. Wolontariusza, dla którego idea niesienia pomocy jest pięknym przepisem na życie, a propaguje ją  w sposób najbardziej przekonywujący czyli własnym przykładem .

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

W związku z realizacją projektu „Odblaskowa Szkoła” w naszej szkole w październiku został przeprowadzony konkurs wiedzy – test o BRD ( Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego), którego celem było utrwalenie znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze. W konkursie brali udział uczniowie klas 4, a uczniem który uzyskał najwięcej punktów został Kornel Łoboda z 4a. Zwycięzcy gratulujemy 🙂 a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne edycje konkursu.

Warsztaty filmowe

Uczniowie klas 4a i 6a mieli okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach. W ramach przygotowań do nagrania filmiku konkursowego pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” nasz specjalny gość p. Wojciech Sukiennik poprowadził warsztaty, na których pokazał, od czego należy zacząć i na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę. Uczestnicy spotkania wzięli udział  w różnorodnych  ćwiczeniach, sprawdzających ich predyspozycje do pracy na planie filmowym. Okazuje się, że ważny jest tutaj nie tylko talent aktorski, w tym umiejętność pokazania emocji, ale też cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu.

Serdecznie dziękujemy panu Wojciechowi za poświęcony czas i cenne rady😊

Zajęcia świetlicowe dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła”, na świetlicy szkolnej został zorganizowany tydzień wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowego uczestniczenia w ruchu drogowym, poznały wiele znaków drogowych oraz wykazały się ogromnym zaangażowaniem w czasie tworzenia prac plastyczno – technicznych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym

AKCJA „OD NAS PACZKA DLA ZWIERZACZKA”

„Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu:
udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem” (Cesar Millan, Zaklinacz psów)

Zima to ciężki czas dla bezdomnych i porzuconych zwierząt. Brak jedzenia, brak schronienia oraz brak obecności  kochającego człowieka powodują, że bezdomne psy i koty cierpią  głód i chłó Porzucone, niekochane wypełniają po brzegi schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Jak co roku organizujemy akcjęOd nas paczka dla zwierzaczkaczyli zbiórkę pokarmu dla bezdomnych  psów i kotów, miski, koce, które można przynosić od 26 października  2022 r do 15 grudnia 2022 r do wychowawców lub gabinetu pani pedagog.

PROSIMY! JEŚLI MOŻECIE POMÓŻCIE!!!

25 października to Dzień Kundelka

25 października to Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt uchwalonej w 1997 roku, wielokrotnie do tej pory  nowelizowanej i zmienianej.Kundelek jest wynikiem skrzyżowania psów nieokreślonego pochodzenia. I dlatego jest wyjątkowy i niepowtarzalny,  jedyny w swoim rodzaju.

W ramach obchodów Dnia Kundelka najczęściej organizowane są wystawy kundelków, schroniska zapraszają na tzw. dni otwarte, zachęcając do odwiedzin i przygarnięcia bezdomnych piesków oraz pomoc materialną. W całej Polsce  są tysiące bezpańskich psów, które straciły dom  wskutek ludzkiej bezduszności i bezmyślności i okrucieństwa. Na szczęście część z nich ma szansę na znalezienie nowych rodzin i miłości, na którą każdy pies – kundelek czy rasowiec – z pewnością zasługuje.

„Psu jest wszystko jedno, czy jesteś biedny, czy bogaty, wykształcony czy analfabeta, mądry czy głupi. Daj mu serce, a on odda ci swoje” (Marley i ja, reż. David Frankel)